BMX jako prezent dla starszego dziecka

BMX to nietypowy rower do wykonywania sztuczek. Raczej kiepsko nadaję się jako dojazd do pracy czy szkoły. Jest on doskonałym prezentem dla starszych dzieci. Wielu młodych chłopców marzy o takim sprzęcie, na którym mogliby spędzać miło i kreatywnie swój wolny czas. Dlaczego warto podarować taki rower naszej pociesze i jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

Zdrowie i ruch

Mówi się, że ruch to zdrowie i oczywiście to stwierdzenie jest pełne prawdy. Warto jest uprawiać jakiś sport, bo dzięki temu będziemy lepiej dotlenieni a nasze mięśnie i ścięgna będą lepiej pracowały. Dużo ruchu to też pozytywny humor. Wynika to z tego, że przy tak absorbującym zajęciu, jak jazda na rowerze BMX – zapominamy o całym świecie i o przyziemnych problemach. Długotrwały ruch przyczynia się do produkcji hormonu szczęścia w naszym ciele, co sprawia, że czujemy się dobrze po wysiłku.

Wyjście z domu

Obecnie dzieci mają mało ruchu w porównaniu do starszych pokoleń. Często spędzają one wolny czas, przed ekranami monitorów bądź telefonów. Rower BMX jest doskonałym pomysłem, aby zmotywować dziecko do wyjścia na podwórko. Z pewnością nikt nie chce by nasza pociecha stała się aspołeczna czy po prostu by traciła cudowne życie na przesiadywanie przed urządzeniami, gdy za oknem jest piękna pogoda. Już nie wspominając, że aby żyć, potrzebujemy słońca i witaminy D… Wyjątek stanowią tylko wampiry.

Hobby i możliwość poznania ludzi

Takim prezentem możemy sprawić, że nasze dziecko odnajdzie jakiś sens w życiu dzięki nowej pasji. Kto wie? Może tak spodoba się jemu jazda i wykonywanie sztuczek, że zacznie startować w zawodach bądź dołączy do jakiegoś klubu rówieśniczego? Będzie to z pewnością bardzo korzystne dla jego rozwoju społecznego. W nowych miejscach będzie miał okazję poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach co on.

Więcej wolnego dla rodzica

Niekwestionowaną zaletą z tego, że podarujemy naszemu dziecku rower do sztuczek, jest to, że będziemy mieli więcej czasu dla siebie. Najmłodszy będzie spędzał więcej czasu poza domem i integrował się z otoczeniem. Rodzice będą mogli wtedy spokojnie zająć się swoimi sprawami czy należnym odpoczynkiem.

Na jaką okazję BMX?

Dziecko z pewnością ucieszyłoby się z prezentu niezależnie od okazji. Jednak o to lista, którą można potraktować jako sugestię. Dobry czas na taki podarunek to:

  • urodziny bądź imieniny
  • dobre wyniki w nauce
  • święta – jako prezent
  • gdy wszyscy jego koledzy już mają swoje BMX-y

Bezpieczeństwo

Wielu rodziców pomyśli o tym, że taki sport jest przecież bardzo niebezpieczny. Jednak jeśli zadbamy o odpowiedni sprzęt ochronny, to cała zabawa będzie stosunkowo bezpieczna. Zresztą w życiu zawsze istnieje jakieś niebezpieczeństwo i nie uchronimy naszych najmłodszych od niego. Ponieważ tak funkcjonuje świat, a nadopiekuńczość i chronienie dziecka za wszelką cenę może sprawić, że będzie miało ono trudność być samodzielne i dorosnąć.

Kask

Ochrona głowy jest najważniejsza! Dlatego bez kasku nie ma jazdy na BMX-ie! Lepiej zainwestować w to więcej pieniędzy i kupić porządny kask z dobrą ochroną i atestami. Pamiętajmy, że kask, który przeżył wypadek, nie nadaje się do ponownego użycia!

Ochraniacze

Kolejny ważny element. Ochraniacze na kolana i łokcie są ważne, aby zabezpieczyć nasze dziecko przed urazami.

BMX jako prezent

Dlaczego warto kupić dziecku taki rower? Będzie ono mogło poprawić swoją kondycję fizyczną i wyjść do ludzi, przestanie spędzać wiele czasu w domu (o ile to robi), możliwe, że zacznie pielęgnować nową pasję. My – rodzice – jeśli zadbamy o jego bezpieczeństwo, będziemy mieli więcej czasu dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *