Ból stawów – objawy, przyczyny i leczenie (Medistenol)

Ból stawów to choroba, która najczęściej daje o sobie znać w podeszłym wieku. W takich przypadkach wynika z naturalnego zużycia chrząstki stawowej. Dolegliwości bólowe stawów mogą także dotyczyć osób po przeszłych urazach, sportowców lub zmagających się z nadwagą. Nieleczony ból stawów może prowadzić do niepełnosprawności, a nawet znacząco zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci. Lekarze nie polecają zwlekać z leczeniem, im szybsza diagnoza tym lepsze można osiągnąć wyniki np. poprzez przyjmowanie suplementu diety Medistenol.

Jak objawia się ból stawów?

Ból stawów może pojawić się nagle, czasami rozpoczyna się bez widocznej przyczyny, a niekiedy podczas określonego ruchu lub w wyniku stopniowego narastania. W licznych wywiadach osoby cierpiące na dolegliwości stawowe nie mają jednogłośnego zdania, u niektórych ból trwa chwile, u innych przez krótki czas, zaś pozostała grupa mówi o bólu długotrwałym. Zazwyczaj ból występuje wraz z innymi objawami, mogą to być:

– obrzęk

– zaczerwienienie

– uczucie ciepła w okolicy stawu

– ograniczona ruchomość

Najczęstsze przyczyny bólu stawów

Najczęściej ból stawów dotyczy osób starszych, którzy cierpią na zwyrodnienie wynikające z zużycia stawów wraz z wiekiem. W innej grupie są osoby po przeszłych urazach i kontuzjach, w tym przypadku ból zazwyczaj pojawia się po wypadku, stłuczeniu lub uderzeniu w staw (skręcenia, zwichnięcia lub naciągnięcia). Ból stawów może być wynikiem stanu zapalnego występującego w określonej części stawu np. zapalenie ścięgna lub zapalenie stawu. Niekiedy dolegliwości bólowe stawów dotyczą osób, którym doskwiera dna moczanowa. Ból stawów może także wynikać z dużego przeciążenia np. osoby intensywnie trenujące (kulturyści), jak również cierpiący na otyłość.

Według specjalistów im szybciej zareagujemy na ból stawów, tym lepiej. Jeśli oprócz bólu pojawia się zaczerwienienie bądź obrzęk, powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Jeśli do tej pory ból pojawiał się rzadko i był chwilowy to znak, że nasze stawy powoli się niszczą, a więc jest to dobry czas, aby rozpocząć kurację wspierającą kondycję stawów np. Medistenol.

Medistenol – łagodzenie bólu stawów

Medistenol to suplement diety składający się z naturalnych i łatwo przyswajalnych składników, dzięki czemu wykazuje szybkie działanie i wspiera funkcjonowanie całego organizmu. Zawiera substancję typu – kolagen, kwas hialuronowy, witaminy A, C, D, K, jak również niezbędne minerały i esencje roślinne, które mają doskonały wypływ na kondycję chrząstki stawowej. Medistenol przyjmowany regularnie zwiększa produkcję mazi stawowej i płynu stawowego. Dodatkowo wspiera regenerację uszkodzeń i zabezpieczają stawy przed ich dalszym niszczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *