Jak skutecznie i ładnie ozdobić paznokcie?

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Zwykłe lakiery do paznokci nie sprawdzają się jednak, gdyż trwałość takiego manicure jest krótka. Paznokcie hybrydowe mają znakomite właściwości. Podbiły serca kobiet, gdyż zapewniają naturalny wygląd i możemy cieszyć się nimi długi czas. Dlaczego warto postawić na paznokcie hybrydowe i jak wykonać takie paznokcie?

Paznokcie hybrydowe zalety i cechy

Paznokcie hybrydowe cechuje wysoka odporność na odpryski nawet w trudnych warunkach. Ich trwałość jest niewątpliwą zaletą, gdyż manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około 2-3 tygodnie. Po tym czasie pojawia się odrost paznokcia. Tak naprawdę trwałość paznokci hybrydowych zależy w dużej mierze od kondycji naszych paznokci. Jeśli płytka paznokci jest mocno osłabiona, rozdwajająca się to musimy liczyć się ze znacznie krótszą trwałością hybrydy. Środki chemiczne również mogą niszczyć paznokcie hybrydowe, dlatego w kontakcie z nimi należy chronić dłonie rękawicami ochronnymi. Jakie jeszcze zalety posiadają paznokcie hybrydowe?

 • Lakier hybrydowy zabezpiecza naturalną płytkę paznokcia przed ewentualnymi uszkodzeniami, co w konsekwencji prowadzi do jej wzmocnienia. Paznokcie przestają się rozdwajać. Stają się grubsze.
 • Paznokcie hybrydowe wyglądają naturalnie. Zdobienia takich paznokci są również możliwe.
 • Są nieścieralne.
 • Lakiery używane do tego rodzaju zdobień paznokci nie zawierają toulenu czy formaldehydu toteż ich bezpieczeństwo jest wysokie.
 • Nie ma ingerencji w płytkę paznokcia, jak w przypadku tipsów. Nie ma konieczności piłowania płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru hybrydowego.
 • Nie ma potrzeby odczekiwania, aby lakier wysechł, jak to bywa w przypadku zwykłego lakieru.
 • Paznokcie hybrydowe praktycznie nie mają przeciwskazań. Nie powinno się jednak na nie decydować w przypadku chorób paznokci, np. grzybicy paznokci.
 • Można je wykonywać także w czasie ciąży, a także w okresie karmienia piersią.

Trzeba pamiętać o tym, że paznokcie hybrydowe w celu usunięcia lakieru nie mogą zostać potraktowane zwykłym zmywaczem do paznokci. Potrzebny jest specjalny płyn do usuwania hybryd na bazie acetonu. Nie należy jednak moczyć długotrwale palców w acetonie, ani też mocno ścierać lakieru pilniczkiem. Najlepiej zrobić to u kosmetyczki.

Jak wykonać paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe najlepiej wykona odpowiednio przeszkolona kosmetyczka, jednak często decydujemy się na to, aby wykonać paznokcie hybrydowe domowym sposobem. Nie jest to trudny zabieg, jednak wymaga pewnej wprawy oraz kilku niezbędnych akcesoriów. Potrzebujemy przede wszystkim:

 • pilnik,
 • odtłuszczacz,
 • primer (opcjonalnie),
 • baza lakieru hybrydowego,,
 • lakier hybrydowy o wybranym kolorze,
 • lakier hybrydowy nawierzchniowy,
 • lampa UV.

Paznokcie hybrydowe etapy zabiegu

 1. Opiłowanie paznokci do pożądanej długości i kształtu.
 2. Opracowanie wolnego brzegu paznokcia, tj. usunięcie skórek.
 3. Odtłuszczenie płytki paznokci.
 4. W przypadku wyjątkowo tłustej płytki paznokcia stosujemy primer.
 5. Pokrycie paznokci bazą – cienka warstwa.
 6. Utwardzenie w lampie UV – ok. 2 minuty.
 7. Pokrycie paznokci dwukrotnie kolorem i wykończenie top coatem – każda warstwa lakieru paznokci hybrydowych powinna zostać utwardzona lampą UV – po ok. 2 minuty każda.
 8. Przemycie odtłuszczaczem paznokci hybrydowych.

Odtłuszczenie paznokci to ważny krok, który może znacznie przedłużyć trwałość paznokci hybrydowych. Odtłuszczacz pozbawi paznokci zanieczyszczeń i pyłu. Zastosowanie lakieru nawierzchniowego ma na celu utrwalenie paznokci oraz sprawienie, że paznokcie hybrydowe będą miały piękny połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *