Jak skutecznie wypozycjonować kardiologa?

W dzisiejszych czasach potrzeby i oczekiwania pacjentów są na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z tego względu lekarze muszą nie tylko korzystać z najnowszych sprzętów, ale także posiadać prawidłową opinię w internecie. Sieć jest dzisiaj źródłem wiedzy na każdy temat – dotyczy to również usług medycznych, w tym lekarzy kardiologów. Gdy wpisujemy w wyszukiwarkę określone hasło, naszym oczom ukazują się setki stron cenionych kardiologów z naszej okolicy. Pacjentowi zależy przede wszystkim na tym, aby w internecie znaleźć kardiologa, który będzie posiadał nieposzlakowaną opinię, zaś głównym celem kardiologa będzie dotarcie ze swoją ofertą do różnych grup docelowych. Czy jest to możliwe? Jak skutecznie wypozycjonować kardiologa? Czy istnieje sposób na to, aby strona kardiologa znalazła się na szczycie listy wyszukiwania? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jak skutecznie wypozycjonować kardiologa? Najważniejsze wskazówki

Na pozycjonowanie stron medycznych istnieje szereg wypróbowanych sposobów. Zanim przejdziemy do omawiania konkretnych rozwiązań, należy pamiętać o tym, że kardiolog nie musi posiadać strony internetowej. Niektórym specjalistom może wystarczyć wstawienie swojej wizytówki do map Google oraz aktywna promocja za pośrednictwem portali społecznościowych, np. Faceboka. Jeśli jednak lekarzowi zależy na tym, aby posiadać własną stronę, która będzie wysoko w wynikach wyszukiwania, należy wdrożyć w życie szereg poniższych wskazówek.

Chwytliwa domena to podstawa

Najważniejszą kwestią przy zakładaniu strony internetowej kardiologa jest zarejestrowanie domeny o nazwie, którą łatwo będzie można zapamiętać. Jeśli chodzi o pozycjonowanie stron kardiologa, najczęściej tworzy się domeny zawierające imię i nazwisko lekarza. Niektórzy stosują także nazwę przychodni lub specjalizacji. Oto najpopularniejsze przykłady domen rejestrowanych dla lekarzy kardiologów:

  • nazwisko+imię.pl,
  • imię+nazwisko.pl,
  • nazwaprzychodni.pl,
  • kardiolog.nazwiskokardiologa.pl,
  • kardiolog+nazwiskokardiologa.pl.

Jak widać, możliwych wariantów domen jest całkiem sporo. Przed wybraniem konkretnej domeny należy również upewnić się, że jest ona wolna. Można to sprawdzić na stronie hostingodawcy. Warto również pamiętać o tym, że strona internetowa musi być kompatybilna ze wszystkimi rodzajami urządzeń – komputerami, smartfonami czy tabletami. Jest to tzw. strona responsywna. Dzięki temu użytkownicy bez względu na to, na jakim urządzeniu odwiedzają stronę kardiologa, zawsze będą mogli w sposób sprawny i szybki szukać na niej interesujących ich informacji.

Załóż stronę tematyczną

Nieodłącznym elementem strony internetowej kardiologa powinien być osobny portal tematyczny. Przy projektowaniu takiej witryny należy pamiętać o zastosowaniu popularnych medycznych schematów. Profesja kardiologa w powszechnej świadomości kojarzona jest z symbolem serca, kardiogramu oraz ze stetoskopem. Gdy tworzymy szablon, warto umieścić takie grafiki. Można również zdecydować się na umieszczenie zdjęć lekarza, jego gabinetu oraz przychodni, w której na co dzień przyjmuje swoich pacjentów.

Należy pamiętać o tym, że treści znajdujące się na portalu tematycznym muszą być zoptymalizowane. Zdjęcia powinny być unikalne i podpisane, zaś stworzone treści nie mogą być skopiowane z innych stron. Ważne, aby były one pisane prostym językiem, zrozumiałym dla każdego czytelnika. Kod źródłowy strony musi mieć prawidłową formę – dzięki temu strona będzie ładowała się szybko i sprawnie. Ważną rolę pełnią również słowa kluczowe. Przy ich dobieraniu najlepiej jest postawić się w sytuacji pacjenta poszukującego rozwiązania na jedną ze swoich dolegliwości. Warto również sprawdzić, jakich fraz kluczowych używa konkurencja. Bardzo efektywne jest także kierowanie konkretnego przekazu do jasno sprecyzowanej grupy docelowej – dzięki temu inne słowa kluczowe można skierować do osób starszych, a inne do młodzieży.

Współpraca z portalami branżowymi

Kardiolog, któremu zależy na znacznym zwiększeniu liczby pacjentów, powinien zdecydować się na umieszczanie linków do swojej strony na rzetelnych portalach medycznych. Jeśli umieści link na znacznej liczbie stron, tym jego popularność będzie coraz bardziej rosła. Jest to rozwiązanie bardzo proste do wprowadzenia w życie oraz wysoce efektywne.

Dodaj wizytówkę w Google

Bardzo proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie pozwalające na wypozycjonowanie strony kardiologa to dodanie jego wizytówki w mapach Google. Dzięki temu wszyscy potencjalni klienci zainteresowani usługami danego lekarza będą mogli w kilka chwil sprawdzić, gdzie mieści się przychodnia, w której on przyjmuje. Wizytówka może zawierać następujące informacje:

  • imię i nazwisko kardiologa,
  • specjalizacja,
  • numer telefonu,
  • adres przychodni/kliniki,
  • godziny przyjmowania pacjentów.

Jak skutecznie wypozycjonować kardiologa? Podsumowanie

Skuteczne wypozycjonowanie kardiologa tkwi w skorzystaniu z wszystkich powyżej opisanych porad i wskazówek. Dzięki nim renoma oraz liczba pacjentów lekarza w sposób znaczący wzrośnie w stosunkowo krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *