Jaką deskę elektryczną kupić?

Nowoczesnym pojazdem jednoosobowym jest deska elektryczna. Cieszy się ona coraz większą popularnością. Wyposażona jest ona zawsze w dwa koła. Deska elektryczna ma specjalny, wbudowany akumulator. Ciekawostką jest fakt, że ten pojazd może rozwinąć prędkość nawet do dwudziestu kilometrów na godzinę. Ten nowatorski sprzęt jest bardzo podobny do klasycznej deskorolki, jest jednak nieco zmodernizowany. Warto wiedzieć, że opony deskorolki nie posiadają dętek, dlatego też nie ma obaw o to, że opona może pęknąć podczas jazdy. Z tego powodu można wysnuć wniosek, że deska elektryczna jest bezpiecznym pojazdem, z którego mogą korzystać nawet dzieci. Deskorolki elektrycznej używają zarówno młodzi jak i starsi ludzie. Za pomocą takiej deskorolki można szybko przedostać się w wybrane miejsce, z punktu A do punktu B. Dzięki niej można dostać się w mgnieniu oka do szkoły, do pracy czy też w inne miejsce. Komputer pokładowy, w który wyposażona jest każda deskorolka elektryczna, odpowiada głownie za utrzymanie równowagi.

Bezpieczna jazda na desce elektrycznej

               Poruszanie się na deskorolce elektrycznej z początku może wydawać się nie aż takie proste. Jednak z czasem i z większą praktyką, poruszanie się na takiej deskorolce nie powinno sprawiać większego kłopotu. Kiedy rozpoczyna się jazdę na deskorolce, należy przyjąć odpowiednią postawę. Stopy muszą być równo rozstawione na podeście. Za pomocą pochylania i odpowiedniego nacisku steruje się deskorolką. Bardzo ważny jest również odpowiedni balans ciała. Przechylając je do przodu lub do tyłu można odpowiednio pokierować deską, w danym kierunku. Trzeba wiedzieć, że każde koło deskorolki elektrycznej jest napędzane przez osobny silnik. Od kąta nachylenia podestu zależna jest bezpośrednia prędkość tego pojazdu. Trzeba wiedzieć, że ten sprzęt porusza się w takim kierunku, w którym ustawiony jest aktualnie podest. Więc jeśli chce się jechać do przodu należy pochylić podest do przodu. Natomiast, jeśli osoba znajdująca się na desce, chce poruszać się w odwrotnym kierunku, do tyłu należy przechylić podest. Poruszanie i obsługa deskorolki jest łatwa i z pewnością nie sprawi problemów nikomu. Przechylanie podestu deskorolki można porównać do wciskania pedału gazu w samochodzie, działa na tej samej zasadzie. Podsumowując, najważniejsze w jeździe na deskorolce elektrycznej jest ułożenie stóp i utrzymywanie równowagi. Trzeba pamiętać, aby stopy były ułożone stabilnie i równomiernie. Całe ciało musi być pochylone do przodu. Aby zahamować należy zmniejszyć kąt nachylenia całego ciała i zmienić także ułożenie stóp.

Cechy dobrej deski elektrycznej

               Trzeba wiedzieć, że deska elektryczna jest to pojazd używany do poruszania się na zewnątrz. Dobrze, aby sprzęt ten był wykonany solidnie z wysokiej jakości komponentów. Deskorolka musi być odporna przede wszystkim na zmieniające się warunki atmosferyczne, czyli na deszcz, wiatr czy grad. Musi być także odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Z całą pewnością, warto zainwestować więcej w deskorolkę elektryczną, w lepszą jakość, aby cieszyć się tym sprzętem przez długi czas. Ważne cechy deskorolki wysokiej jakości są następujące:

  • akumulator litowo-jonowy zapewni optymalny czas jazdy,
  • opony bieżnikowane charakteryzują się dużą przyczepnością i stabilnością,
  • certyfikat IP 54 zapewnia ochronę przed wnikaniem pyłu i kurzu do urządzenia,
  • głośniki Bluetooth, umożliwiają słuchanie muzyki, są dodatkowym atutem,
  • dodatkowe światła LED o różnej kolorystyce zapewniają bezpieczeństwo w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *