Naturalnie farbuj włosy: Te przepisy sprawią, że Twoje włosy będą idealne

Według badań, około 65% kobiet farbuje włosy, więc prawdopodobnie jesteś jednym z tych, którzy regularnie używają farb do włosów bez recepty.

Jednak te farby do włosów są obfite w substancje chemiczne, a jak donosi National Cancer Institute (NCI), dodaje się do nich ponad 5000 różnych chemikaliów.

Dlatego też wspólny kontakt z tymi substancjami chemicznymi prowadzi do różnych niekorzystnych skutków dla zdrowia. Z drugiej strony są doskonale skuteczne naturalne alternatywy, które pomogą Ci w bezpieczny sposób ufarbować włosy:

Pociski z orzecha włoskiego

Pociski z orzecha są niesamowite w przypadku ciemnobrązowego koloru. Powinieneś zmiażdżyć muszle, gotować je przez pół godziny i pozostawić do ostygnięcia. Możesz również użyć proszku orzechowego.

Następnie odcedź mieszaninę i nałóż na włosy. Pozostaje działać przez godzinę, a następnie spłukać letnią wodą.

Jeśli chcesz mieć bardziej intensywny kolor, możesz podgrzać napięty sok, aż się zagotuje, a jego temperatura spadnie do ¼ początkowej objętości. Następnie schłódź w lodówce, odcedź i wylej na włosy.

Sok cytrynowy

Sok z cytryny doskonale nadaje się do podświetlania. Po prostu módlcie się na włosach i rozczeszcie. Pozostaw to na kilka godzin. Aby uzyskać jaśniejsze niuanse, wysusz je na słońcu lub wymieszaj z rumiankiem. Powtórz tę procedurę kilka razy, aby uzyskać pożądane efekty.

Zioła

Różne zioła mogą pomóc uzyskać różne kolory włosów, takie jak:

Czerwony:

Możesz używać nagietka, nagietka, owoców dzikiej róży i hibiskusa, a im bardziej ich użyjesz, tym głębszy kolor dostaniesz. Powinieneś dodać zioła do wody i pozostawić je na wolnym ogniu przez pół godziny. Następnie ostudzić, odcedź i wylać na skórę / jeśli to możliwe, wysusz włosy pod słońcem.

Brunetka / Dark:

Możesz użyć rozmarynu, pokrzywy i szałwii. Pozostaw zioła na wolnym ogniu przez 30 minut, następnie odcedź mieszaninę, ostudź i spryskaj włosy. Pozostaw to na godzinę.

Blond:

W przypadku blond włosów, najbardziej skorzystasz na wykorzystaniu szafranu, nagietka, rumianku, nagietka i płatków słonecznika. Powinieneś również użyć rabarbaru dla szarych. Aby uzyskać jaśniejsze kolory, dodaj kocimiętkę, aw przypadku ciemniejszych kolorów dodaj także czarną herbatę. Gotować na wolnym ogniu przez pół godziny, a następnie odcedzić mieszaninę, pozostawić do ostygnięcia i wylać na włosy.

Kawa

Kawa jest doskonała w przypadku ciemniejszych kolorów włosów i pomaga uzyskać czekoladowy niuans. Powinieneś zaparzyć mocną, organiczną kawę, zostawić ją do ostygnięcia i wymieszać 2 łyżki kawy z 2 kubkami w naturalnej odżywce.

Nałożyć mieszaninę na włosy i pozostawić na godzinę.

Spłucz ocet jabłkowy. możesz również dodać kawę do włosów bezpośrednio po umyciu włosów; pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać octem jabłkowym, aby uzyskać długotrwałe efekty. Na koniec umyj go ciepłą wodą.

Herbata

Herbata jest najlepsza z naturalnym kolorem włosów, ponieważ nie jest tak mocna jak kawa. Możesz użyć czarnej herbaty do przyciemnienia siwych włosów, rumianku dla blondynki i rooibos dla rudych.

Dodaj 3-5 torebek z herbatą do 2 szklanek wody. Ochłodź herbatę i nałóż na włosy. Jeśli Twoim celem jest pokrycie siwych włosów, wymieszaj świeżą lub suszoną szałwię, aby łatwo otworzyć mieszki włosowe.

Pozostawić na co najmniej godzinę i spłukać letnią wodą. Herbatę można również pozostawić do działania przez całą noc.

Sok z buraków i marchwi

Yu może używać ich samodzielnie lub w połączeniu. Są doskonałe, aby dodać czerwone odcienie do aktualnego koloru. Aby uzyskać czerwonawo-pomarańczowy kolor, użyj więcej marchwi, aw przypadku bardziej rudego koloru włosów dodaj więcej soku z buraków.

Nałożyć filiżankę soków na włosy, przepłukać włosy, owinąć włosy i pozostawić soki na godzinę. Następnie spłucz włosy wodą i spryskaj je roztworem octu jabłkowego.

Henna

Proszek henny powstały z liści henny zawiera pigment barwiący, który zapewni niesamowite efekty na włosy. Jeśli jest stosowany samodzielnie, kolor włosów czerwony-pomarańczowy.

Aby złagodzić jego działanie, możesz wymieszać je z herbatą rumiankową. Dodaj również łyżkę stołową octu, aby poprawić uwalnianie koloru.

Nałożyć na włosy, rozczesać, owinąć włosy plastikową folią i pozostawić naturalny barwnik na kilka godzin. Następnie spłucz wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *