Nowy model przemieszczania się dla dzieci i dorosłych?

Hoverboard, inaczej deska elektryczna – tak jak nagle pojawiła się na rynku handlowym, tak szybko zdobyła sobie, wciąż rosnącą popularność. Jazda na deskorolce jest jednym z bardziej popularnych sportów, hobby, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Jeździ na niej każdy, on najmłodszego dziecka, po nastolatka. Na przestrzeni lat powstało wiele modeli i rodzajów deskorolek dedykowanych do innych stylów i przeznaczeń jazdy. Jednak nikt nie pomyślał o stworzeniu deski elektrycznej, która pozwalałaby na jazdę bez użycia fizycznej siły, aż do dzisiaj.

Deska elektryczna – zabawka która ma rację bytu?

Deska elektryczna faktycznie została już stworzona już w 2013 roku. Pewien chiński producent, opatentował produkt i zaczął zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, która umożliwiłaby mu produkcję urządzenia – i tak po roku powstał jego flagowy produkt o nazwie Hovertrax. Rozpędzać się ona mogła do 10 km na godzinę prędkości maksymalnej, a maksymalny zasięg tej deski elektrycznej sięgał 6,5 km przy czasie ładowania zajmującym godzinę. Od tamtej pory, wiele firm zaczęło wzorować się na pomyśle oryginalnym oraz rozprzestrzeniać sprzedaż deskorolek. Ogromne zainteresowanie konsumentów tym produktem, w początkowej fazie przerosło samych producentów, którzy zmuszeni byli przyśpieszyć prace fabryczne. Jednak w jaki sposób działa deska elektryczna? Przede wszystkim, do jej głównych elementów należą:

  • dwa akumulatory, które stanowią podstawę urządzenia, bez nich bowiem jazda elektryczna byłaby niemożliwa.
  • dwa silniki, które zasilane są akumulatorami. Każdy przeznaczony jest dla jednego z kół deski.
  • użytkownik w trakcie jazdy stoi przodem do kierunku poruszania się, a zatem inaczej niż w przypadku deski standardowej – gdzie poruszający się zmuszony jest do postawy bocznej. Ta równoległa postawa do kierunku jazdy spowodowana jest specyficzną budową deski elektrycznej, składa się ona bowiem z dwóch ruchomych części – każda przypada na jedną nogę – dzięki którym możliwe jest precyzyjne kierowanie.
  • przyśpieszanie i hamowanie w desce elektrycznej zależne jest od stopnia, w jakim nachylimy naszą deskę. Im będzie on bardziej ostry, tym szybciej pojedziemy lub gwałtowniej zahamujemy
  • komputer pokładowy odpowiadający za utrzymanie równowagi deskorolki

Nieustanny rozwój kategorii desek elektrycznych

Obecnie jedne z najlepszych modeli deskorolek elektrycznych są w stanie przejechać od 15 do ponad 20 km bez potrzeby naładowania. Jednakże sam czas jazdy na akumulatorach zależy w głównej mierze od naszego stylu jazdy oraz terenu po którym się poruszamy. Poprzez różnorodne zastosowanie urządzenia, jakim jest deska elektryczna, producenci zaczęli tworzyć specjalistyczne modele, a zatem możemy zakupić produkt przeznaczony do jazdy terenowej czy rekreacyjnej jazdy po mieście. Takie działanie spowodowało zwiększenie komfortu użytkowania danej deski oraz zwiększenie możliwości jazdy jej jak i samego użytkownika. Jednakże, dużą wadą w przypadku deskorolki elektrycznej jest jej dużych rozmiarów cena – koszty standardowej deski o średniej jakości wynoszą około 1000 złotych. W przypadku, gdy zależy nam na bardziej specjalistycznym modelu, cena ta wzrosnąć może nawet do kilku tysięcy.

Podstawowe wytyczne jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie deski elektrycznej:

  • odporność materiałów na zmienne warunki atmosferyczne – deska jest najczęściej używana na zewnątrz dlatego wymagane jest aby posiadała materiały odporne
  • minimalna waga udźwigu obciążenia 100 kg – dzięki temu skorzystać z niej będzie mógł dorosły, jak i dziecko
  • opony bieżnikowane gumowe – pozwoli to na poruszanie się deską w każdym terenie, oczywiście do granic rozsądku
  • ochrona przed kurzem i drobnymi kamykami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *