Renomowane pokazy firmy Clavam szansą na okazyjne zakupy!

Z dnia na dzień coraz bardziej popularna staje się sprzedaż bezpośrednia. I nie ma co się dziwić – przy tak wielkiej podaży i ilości proponowanych produktów trudno jest wybrać produkt wysokiej jakości bez wypróbowania go samemu. Niestety, sklepy stacjonarne nie oferują takich usług. Przy sprzedaży internetowej możemy polegać wyłącznie na opisie i zdjęciach. Z pomocą przychodzą firmy takie jak Clavam Sp. z o.o. Organizują bezpośrednie prezentacje i pokazy, na których można dosłownie dotknąć proponowany do sprzedaży towar.

Więcej o takiej sprzedaży opowie nam Cezary Kozłowski, przedstawiciel tej firmy odpowiedzialny za sprzedaż oraz organizację prezentacji bezpośrednich z klientami.

 – Nasze spotkania opierają się na bliskich spotkaniach z klientami. Każdy zainteresowany może do nas przyjść. Opowiemy, jak działają nasze produkty. Można je wziąć do ręki, wypróbować. Jeśli ktoś ma pytania – odpowiemy na nie – opowiada Cezary Kozłowski. – To szczególnie ważne dla osób starszych. Często nie rozumieją one dzisiejszego, nowoczesnego świata. Dzieci nie mają czasu, aby im pomóc, więc chcą jak najwięcej zrobić sami. Nasi konsultanci mają duże pokłady energii – wszystko im dokładnie wytłumaczą, pokażą. Nauczymy jak na przykład korzystać z maty masującej, który mamy w swojej ofercie. Dla młodych ludzi korzystanie z pilotów jest łatwe, dla starszych – nie zawsze. A taka mata może bardzo pomóc na co dzień, szczególnie dla osób z problemami z kręgosłupem.

Dobra opinia klientów to najlepsza reklama

Na spotkania przychodzi też coraz więcej młodych ludzi. Mają świadomość obecnego rynku. Wiedzą, że duża część ceny, którą płacimy w sklepie za towar to tak naprawdę nie cena samego produktu, a w większości cena marki – zarówno produktu, jak i sklepu, który go sprzedaje.

– Dlatego my postawiliśmy na opinię, czyli reklamę pantoflową – dodaje Cezary Kozłowski. – Nasza reklama jest bezpłatna i opiera się głównie na opinii naszych klientów oraz współpracowników. Dzięki redukcji kosztów możemy sobie pozwolić na niższą cenę naszych towarów.

Firma Clavam postawiła więc wyłącznie na sprzedaż bezpośrednią, ale wzięła na siebie jeszcze większą odpowiedzialność. W ofercie ma wyłącznie… kilka produktów.

– To umyślny zabieg. Chcemy wiedzieć, co sprzedajemy – mówi Cezary Kozłowski. – Jeżeli jakiś sklep ma w swojej ofercie kilka tysięcy produktów to jego pracownik tak naprawdę nie wie o nich zupełnie nic. My mamy trzy, cztery produkty. I to pozwala na dokładne ich poznanie, sprawdzenie. Nie chcemy sprzedawać kota w worku a później się wstydzić. Bo nasi klienci do nas wracają i swoją opinią zachęcają do skorzystania z naszych usług znajomych.

Obecna oferta firmy to cztery produkty. To mata BodyShape firmy Casada, garnki wyprodukowane przez firmę Venice, odkurzacz Clean King oraz  materac Mediair 3d.  – Wszystkie mają naszą gwarancję najwyższej jakości. Poświadczą to też pozytywne opinie ich użytkowników. Doskładamy wszelkich starań, aby nasze ceny były najniższe z możliwych. Na pewno są w najlepszych cenach na polskim rynku – mówi Cezary Kozłowski.

Pierwszy z artykułów to mata wibracyjna BodyShape od firmy Casada. Posiada dziesięć pól wibracyjnych oraz jest podzielona na pięć stref wibracji. Dzięki możliwości sterowania jest za pomocą pilota nie musisz więc z niej wstawać, aby zmienić jej nastawienie.

– Na matę należy się położyć lub usiąść na nią – tłumaczy Cezary Kozłowski. – W ten sposób możemy skorzystać z funkcji masażu albo rozgrzania bolących miejsc. Wielu klientów mówi też, że używa jej… gdy mocno zmarznie. Włączą matę, przykryją kocem i za chwilę znów jest im bardzo ciepło! Warto też powiedzieć, że mata jest idealnym rozwiązaniem dla osób często czujących napięcie w plecach (na przykład z racji zawodu) albo mających przewlekłe problemy z kręgosłupem. Są dwa rodzaje masażu – relaksacyjny bądź leczniczy. Pomoże więc każdemu. Mata BodyShape jest od jakiegoś czasu w naszej ofercie i cieszy się bardzo dobrą opinią.

Zupełną innowacją, którą próżno szukać na sklepowych półkach jest oferowany przez Clavam zestaw do gotowania firmy Venice.

– Przyznaję, że moja żona mnie namówiła na te garnki. Teraz przynajmniej jestem pewny, że moje dzieci jedzą tylko najwyższej jakości potrawy, które nie straciły swoich wartości odżywczych podczas przygotowania – zdradza Cezary Kozłowski. –  Sprawdzą się w małej kuchni, bo układa się je jeden na drugim. Zaoszczędzimy miejsce w szafce i na kuchence.

Zacznę może od patelni, na której… nie stosujemy oleju. Wszystko smażymy bez tłuszczu, co daje na efekt soczystości i pełni smaków. Inne potrawy gotujemy na parze. Do dolnego,  podstawowego garnka wlewamy wodę, a na nim ustawiamy kolejne piętra. Na poszczególnych poziomach układamy odpowiednio jedzenie.  Cały obiad mamy więc ugotowany na jednym palniku. To bardzo duża oszczędność energii. Słyszałem opinie, że tę oszczędność doskonale widać na rachunkach. Podejrzewam, że gdybym teraz zdradził cenę na jutrzejszym spotkaniu nie było by wolnych miejsc!

Podobnie przyciągać może też wyjątkowy odkurzacz. Clean King, bo o nim mowa, sprawia, że sprzątanie to prawdziwa przyjemność. Tym bardziej, że za pomocą jednego urządzenia poodkurzamy, umyjemy różne typy podłóg a na koniec upierzemy dywany i tapicerkę.

– Ma różne nakładki, do różnych czynności – mówi Cezary Kozłowski. – Sprzedając go na prezentacjach dokładnie tłumaczymy, jak go używać. Nie wyobrażam sobie, aby koś go kupił na przykład przez internet i bez pomocy zaczął go używać. I to nie dla tego, że to skomplikowane, a dlatego, że ma wiele funkcji! Nie zastawiamy naszych klientów bez pomocy.

Najnowszym produktem w ofercie Clavam jest specjalistyczny materac Medair 3d.

– Mogę tylko zdradzić, że pierwsze opinie są bardzo pozytywne. Potwierdzają, że po raz kolejny postawiliśmy na wyjątkowy towar na wysokim poziomie – cieszy się Cezary Kozłowski. – Na pewno jest idealny dla osób z problemami z kręgosłupem. Zapraszam na prezentację, gdzie będą mogli Państwo sami się o tym przekonać. Tak, tak – podczas spotkania będziemy… leżeć!

 Uwaga na oszustów!

Cezary Kozłowski prosi także o czujność. W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej oszustów. Podszywają się pod Clavam, sprzedają podrobione produkty – takie same jak w ich ofercie.

– Nie mamy z nimi nic wspólnego – zastrzega Cezary Kozłowski. – To przestępcy, którzy łamią prawo i których ściga policja.

Jak poznać oszustów? Po pierwsze: często nie odpowiadają na pytania. Po prostu nie mają odpowiedniej wiedzy na temat produktu. Po drugie: oferują naprawdę niskie ceny, aż nierealnie niskie.

– Oferowany przez nas towar nie może być bardzo tani, bo jest najwyższej jakości. Proszę o tym pamiętać – mówi Cezary Kozłowski. – Niesłuszne opinie, które pojawiają się wśród klientów oszukanych przez podrobione firmy są dla nas bardzo krzywdzące. W swojej pracy zawsze stawialiśmy ich dobro na pierwszym miejscu. Nie reklamowaliśmy się, bo nie było takiej potrzeby. Wyjątkowe ceny, fachowa obsługa, najlepszy towar sprawiały, że klienci przekazywali opinie o nas z ust do ust, a na nasze spotkania przychodzi coraz więcej osób. Teraz walczymy o dobre imię z oszustami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *